Майкл Дуглас

Матеріал з Кримології
Перейти до навігації Перейти до пошуку


Майкл Кірк Дуглас (; 25 вересня 1944, Нью-Брансвік, Нью-Джерсі, США) — американський актор та кінопродюсер; лауреат премії «Оскар» як «найкращий актор» (фільм «Волл-Стріт», 1987).

Біографія

Народився в сім'ї видатного американського актора єврейсько-білоруського походження Кірка Дугласа. Дід і бабуся Майкла по батьківський лінії, Гершель та Бруня Данієлович, були єврейськими емігрантами з Чаусів, Російська імперія, нині Білорусь. Мати — американська акторка Дайєна Ділл (Diana Dill).

Навчався у військовій академії: після навчання у військовій академії мав можливість одержати освіту в престижному Єльському університеті. Проте захопився кінематографом і поступив у Каліфорнійський університет на факультет драматичного мистецтва, де й зустрів свого друга — актора Денні Де Віто, з яким потім знімався у різних стрічках.

До визнання актор ішов довго: став відомим після популярного у свій час у США серіалу «Вулиці Сан-Франциско» (1972). Не задовольнившись акторським успіхом, Майкл Дуглас тимчасово перекваліфікувався у продюсера — і тут до нього прийшла справжня перемога: спродюсована ним стрічка Мілоша Формана «Пролітаючи над гніздом зозулі» (1975) з Джеком Ніколсоном у головній ролі завоювала п'ять «Оскарів» і до того ж була визнана «Найкращим фільмом року».

Справжнє визнання акторського таланту принесли йому комедійна дилогія «Роман з каменем», «Перлина Нілу» та фільм «Війна подружжя Роуз» (разом з Кетлін Тернер та Денні Де Віто) — і дали можливість кінокритикам вважати, що він досяг висот, на яких стояв його батько.

Стрічкою Олівера Стоуна «Волл-стріт» (1987) Майкл Дуглас завоював «Оскар», як найкращий актор, а «Основний інстинкт» з Шерон Стоун — остаточно утвердив Майкла Дугласа як одного з провідних кіноакторів Америки.

Приватне життя

Майкл — син кіно-знаменитостей і це зіграло визначальну роль у його і життєвій і творчій долях. Батьки розлучилися, коли Майклові було всього 5 років.

У березні 1977 року 33-річний Дуглас одружився з Діандрою Лукер, донькою австрійського дипломата, якій було тоді 19 років. 2000-го року вони розлучилися. Від колишньої дружини в Майкла старший син Камерон 1978 року народження.

18 листопада того ж року він став на рушник удруге з молодою британською акторкою Кетрін Зета-Джонс, з якою вони народилися в один день із різницею у 25 років. Вони справили гучне весілля в готелі «Plaza Hotel» у Нью-Йорку: сама сукня нареченої коштувала 250 тисяч доларів, а загалом весілля обійшлося в 1,5 млн доларів[1]. Поміж інших запрошених на церемонію 350 гостей були такі знаменитості, як Стівен Спілберг, Вупі Голдберг, Ентоні Гопкінс, Барбара Волтерс[2], Джек Ніколсон, Дені ДеВіто, Шерон Стоун, Мартін Шин та Шон Коннері[3]. Мають двоє дітей — Ділана Майкла (2000 р.н.) і Керіс Зета (2003 р.н.).

У серпні 2010 року в актора виявили рак гортані. Ув'язнення сина та курс агресивної хіміотерапії абсолютно його виснажили. Тим не менш, геть знесилений артист захотів перед смертю повторити весілля з Кетрін та вдруге виголосити шлюбні обітниці[4]. І сталося диво: Дуглас став одужувати, понад те, на початку грудня 2010 року у своєму інтерв'ю по закінченні важкого лікування Дуглас підтвердив, що найближчим часом має намір повернутися в професію. За два роки він здійснив це ролями в кінокартинах Стівена Содерберга. Зокрема, роллю піаніста Владзі Валентино Лібераче в його телефільмі «За канделябрами». 11 січня 2011 року Дуглас повідомив про цілковите одужання.

16 серпня 2013 року Майкл Дуглас заявив, що подає на розлучення з Зета-Джонс. Спричинило таке бажання те, що актор «не в змозі терпіти більше ґлобальну депресію, яскраво виражену через хворобу Кетрін». Однак три місяці потому стало відомо, що пара поновила свої стосунки, і вже у квітні 2014-го їх неодноразово бачили на різних імпрезах[5].

Сина актора Камерона Дугласа поліція затримала 28 липня 2009 року за зберігання метамфетамінів у готелі «Gansevoort» у Мангеттені[6]. 20 квітня 2010 року суд Нью-Йорка присудив йому п'ять років ув'язнення за торгівлю наркотиками[7].

Фільмографія

Актор

Шаблон:УФільміВерх Шаблон:УФільмі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УкФільмі Шаблон:УкФільмі Шаблон:УтФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УмСеріалі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УмСеріалі Шаблон:УтФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УмСеріалі Шаблон:УФільмі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УФільміНиз

Продюсер

Шаблон:УФільміВерх Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УФільмі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УСеріалі Шаблон:УФільміНиз

Література

  • Віталій Абліцов «Галактика „Україна“. Українська діаспора: видатні постаті» — К.: КИТ, 2007. — 436 с.

Примітки

Посилання

Шаблон:Navboxes

  1. Посилання доступне в режимі редагування
  2. Посилання доступне в режимі редагування
  3. Посилання доступне в режимі редагування
  4. Посилання доступне в режимі редагування
  5. Посилання доступне в режимі редагування
  6. Посилання доступне в режимі редагування
  7. Посилання доступне в режимі редагування